portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk 2 Potoki - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » 2 Potoki - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 13:02    Temat postu: Telewizja

Witajcie Forumowicze! Mam problem z gniazdem TV/SAT/R a mianowicie brak sygnału by podłączyć dekoder platformy cyfrowej. TV naziemna jest. Do kogo można "uderzyć" by sprawą się zajął? I gdzie znajdę jakąś skrzynkę w bloku (klatce) z przyłączami mediów? Pozdrawiam Wszystkich, czekam na odpowiedź i jakieś info z pomocą.
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 16:26    Temat postu: Re: Telewizja

Ja bym uderzała do administracji na początku ale od kiedy mamy zamianę administratora to ciężko będzie coś załatwić gdyż ten moim zdaniem nie ogarnia i nic nie załatwi... Na Twoim miejscu najpierw zadzwoniłabym do konserwatora on może powie co robić dalej i na pewno wie gdzie są te skrzynki, więc pomoc raczej lepsza niż od administratora, który ciągle kręci a gdy coś pytasz to nigdy nie umie odpowiedzieć ..
Zdrodo83 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Lut 22, 2016 10:45
Posty: 67
Skąd: Gdańsk - 2 Potoki / Jasień

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 10:34    Temat postu: Re: Telewizja

Skrzynki znajdują się w tym pomieszczeniu pod schodami ale raczej sam bym tam nie grzebał raczej z resztą chyba nie można. Zazwyczaj też na tych skrzynkach jest jakieś zabezpieczenie w postaci kłódki bądź zamka na kluczyk..
Zdrodo83 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Lut 22, 2016 10:45
Posty: 67
Skąd: Gdańsk - 2 Potoki / Jasień

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2017 10:35    Temat postu: Re: Telewizja

Rogers napisał:
moim zdaniem nie ogarnia
moim zdaniem również ten człowiek nie ogarnia, ba nawet tego jak się nazywa!
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2017 19:07    Temat postu: Re: Telewizja

nie chcę @hiszame Cię martwić, ale wydaje mi się, że będziesz musiał/musiała zgłosić to do Polnordu - miałem problem z prądem w mieszkaniu to powiedzieli, że jeśli jest w środku to nic ich to nie interesuje. ]


U mnie było tak, że usterkę wykryłem parę godzin po odbiorze kluczy to Polnord kazał mi złożyć reklamację przez internet Very Happy tak tak przez internet gdzie budowa i ich biuro było obok - nawrzucałem im, że jak chcieli kasę za mieszkanie to dzwonili po 3 razy dziennie czy przelew wyszedł, a do reklamacji to odsyłają do formularza. Usłyszałem, że mogę sobie iść na budowę i tam próbować, złapałem kierownika budowy (wtedy jeszcze budowali bloki leskiego) obiecał, że zaraz przyjdzie i tak szedł 2 tygodnie. Ewidentna fuszerka KBDOMU bo nie było masy podpiętej pod skrzynkę. Elektryk przyszedł popatrzał i mówi, że nie wie co zrobić - dałem mu przewód i pokazałem w którym miejscu co ma podłączyć i tak nastała u nas jasność Smile
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 4:30    Temat postu: Re: Telewizja

Jednego czego w tym nie rozumiem, to dlaczego ty sam chcesz to robić, albo jeszcze lepiej ingerować w system okablowania budynku ?

Skoro podpinasz telewizję cyfrową/internet, to chyba korzystasz z jakiegoś usługodawcy i to ten właśnie ma obowiązek wszystko ci zmontować i udostępnić...

Ja wybrałem Vectrę, instalator w listopadzie ubiegłego roku przyjechał raz, obejrzał, zostawił mi 30 metrów kabla do pociągnięcia po pokojach, potem przyjechał drugi raz, nalatał się z 5 razy między "kanciapą na rowery" gdzie są skrzynki a mieszkaniem i póki nie podłączył wszystkich telewizorów w sieć jak i nie podpiął internetu to nawet palcem nie kiwnąłem.

Chyba że montujesz samodzielnie antenę satelitarną, ale to się jeszcze opłaca w tych czasach ?
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 12:57    Temat postu: Re: Telewizja

@hiszame - dokładnie nie rób nic sam. A jeszcze mam pytanie - nie masz sygnału w gniazdku czy w tej skrzynce pod bezpiecznikami? Nie wiem jak u Was na Leskiego, ale u nas w mieszkaniu pod bezpiecznikam ijest coś w rodzaju zaślepki i tam jest całe podłączenie TVSAT i jak u nas był gość z Vectry to tylko tam grzebał.

Jeśli nie masz sygnału w tej skrzynce to problem leży poza mieszkaniem i wtedy trzeba zgłosić reklamację. Jeśli w skrzynce jest, a dalej nie no to jest problem bo trzeba kuć ściany, a właściwie podłogę Wink

Jak coś to dawaj na PRIV
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 16:54    Temat postu: Re: Telewizja

Panie Hiszame, jaki nr bloku Pan wybrał ?

18, 20 ?

Nic nie grzebać, bo szybko dorobi się kolega samych takich "sąsiadytodziady", jak wszystkim odłączysz telewizję Smile

I pytanie brzmi dalej, po co grzebać samemu, ale jak zauważyłem, piszesz "naziemna już działa" - to też by mi do głowy nie przyszło z tym kombinować....
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 20:25    Temat postu: Re: Telewizja

Witajcie!
Dzięki za Wasze wskazówki. Mieszkam pod 20-tką. Nie zamierzałem nic robić sam. Chciałem zamontować antenę na balkonie. Zadzwoniłem do pana, który zajmuje się tym na co dzień. Przyjechał i mówi, że nie muszę tego robić. Wystarczy mój dekoder nc+ podłączyć do gniazdka TV,SAT,R i będzie po problemie. Pan sprawdził gniazdko i okazało się, że jest tylko sygnał na telewizję naziemną a "satki"brak. Wykonałem telefon do konserwatora a on mi na to, że te gniazdka sa tylko do odbioru naziemnej, kablówki i radia. Trochę lipa. Zastanawiam się tylko jak instalatorzy z kablówki to ogarną, bo już szukam ciekawej oferty.
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 20:43    Temat postu: Re: Telewizja

@Hiszame - z tego co się orientuję to w blokach "na stałe" są podłączone Vectra, UPC i coś jeszcze musiałbyś dopytać. U nas instalator z Vectry wpadł na 5minut i działało.

@Capricorn - ja nie jestem taki zły! Very Happy
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 21:21    Temat postu: Re: Telewizja

Z Vectra mam złe wspomnienia jeszcze z czasów gdy mieszkaliśmy na Chełmie ale to dłuższa historia ogólnie nie polecam. w skrócie nie mogłam się z nimi dogadać póki nie wysłałam e-maila pt. " Co za idioci u Was pracują " po tym nagle udało się rozwiązać problem który trwał 3 miesiące jak nie dłużej.. Tu już prawie 3 rok mamy UPC i nie narzekam. Smile
ps: " sasiadytodziady " Twój nick mówi wszystko 😂😂
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 3:42    Temat postu: Re: Telewizja

Rogers napisał:
Z Vectra mam złe wspomnienia jeszcze z czasów gdy mieszkaliśmy na Chełmie ale to dłuższa historia ogólnie nie polecam. w skrócie nie mogłam się z nimi dogadać póki nie wysłałam e-maila pt. " Co za idioci u Was pracują " po tym nagle udało się rozwiązać problem który trwał 3 miesiące jak nie dłużej.. Tu już prawie 3 rok mamy UPC i nie narzekam. Smile
ps: " sasiadytodziady " Twój nick mówi wszystko 😂😂


To ciekawe Rogers, bo i mieszkałem na Chełmie wcześniej ale właśnie odwrotnie, miałem UPC i dlatego teraz wybrałem Vectrę, z której jak na razie (ja, jako JA, sporadycznie bywając użytkownikiem), jestem zadowolony.

Ciekawe dlaczego tak wszyscy uciekliśmy z tego Chełmu, ja już kiedyś o tym wspominałem w sumie...
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 9:22    Temat postu: Re: Telewizja

Mi się tam bardzo dobrze mieszkało Smile
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 9:43    Temat postu: Re: Telewizja

Dziś montaż Vectry. Zobaczymy, czy z gniazdkiem wszystko OK?!?!?!
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 9:43    Temat postu: Re: Telewizja

Chyba wszyscy mieszkaliśmy na Chełmie Smile

my z Vectrą nigdy nie mieliśmy problemu jedyny minus, że ich dekoder długo się włącza Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama