portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk 2 Potoki - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » 2 Potoki - sprawy osiedlowe » Forum » SZLABAN
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SZLABAN

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kya_911 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Pon Lip 03, 2017 22:04
Posty: 3
Skąd: Gdańsk, Pomorskie

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:58    Temat postu: Re: SZLABAN

A z opcja na telefony pewnie będzie tak jak z dzialnościa pana admistratora. Coś tam wspomnieliśmy, ale nie wiadomo kiedy i kto. 😑😐
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 15:03    Temat postu: Re: SZLABAN

Płacić może płacie ale czy macie prawa to już inna sprawa bo jak mówie zgody mieszkańców nie było jak polnord nie zrobił przekrętu to po prostu możemy wam zamknąć wjazd Smile Mieszkałam jako pierwsza i wiem że udziałów do drogi nie mieliście i to na 100%. Zobaczymy może polnord swoją "ogromną" siłą to przepchnął.. Kod też został zamontowany bez naszej zgody więc nie potrzeba zgody by go zlikwidować Smile on jest po prostu nielegalnie Very Happy żadnego zebrania nie było bo w jednym się zgadzamy administrator jest do bani a zebrania raz na rok ..
I jak też muszę iść kawałek żeby otworzyć szlaban i również ubierać dziecko, jakoś nie narzekam..
Jak już jesteśmy o robieniu pod górkę to jak ma Pani dziecko to chyba wie Pani że Leskiego placu zabaw nie posiada ? Bo Guderskiego ma 2 wspólnoty i każda ma swój.. Moja wspólnota zaproponowała że połączymy że możemy dać wam prawo użytkowania ale musicie też ponosić koszty to nie przeszło.. Wiadomo jednej wspólnocie ciężej ale jak już powoli ulepszymy plac to go ogrodzimy i zamkniemy na klucz Smile Kto nie chce płacić nie będzie korzystał Smile


Ostatnio zmieniony przez Rogers dnia Sun Sep 17, 2017 15:13, liczba edycji: 1
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 15:12    Temat postu: Re: SZLABAN

@kya_911 - jesteś przeciwko stawianiu samochodów na chodnikach ok robisz coś z tym? Zwracasz uwagę sąsiadom? Bo według przepisów nie można na naszym osiedlu stawiać samochodów na chodnikach.

Chętnie pokażę Ci jak działają nasze piloty - też będziemy musieli biegać.
A co do tej drogi to, że płacicie o ile płacicie nie znaczy, że możecie z niej korzystać - stosowne przepisy w ustawie o drogach wewnętrznych. Z tego co mi wiadomo Polnord miał Wam od Waszej strony wybudować wjazd, a z naszego mogli korzystać budowlańcy na czas trwania budowy. Budowa się skończyła.

Masz rację z poczuciem bezpieczeństwa - dlatego ja chcę móc korzystać z działającego szlabanu, gdzie kodu nikt nie będzie znał (znają go dostawcy pizzy, kurierzy, taksówkarze, monterzy i wielu innych).

Nie zauważyłem żeby Guderskiego wpisywało kod - jeśli tak to sporadycznie. W większości to Leskiego rozpędza się do ładnych prędkości potem dostojnie niczym król przed poddanymi wychodzi ze swojej karocy żeby wpisać kod, a ja muszę stać bo przecież on MUSI WYJŚĆ zostawić drzwi otwarte i potem powolutku wsiąść odjechać i jeszcze pomachać rękami co ma zrobić biedny.
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 16:22    Temat postu: Re: SZLABAN

Witajcie weekendowo!
Atmosfera gęsta widzę. Mieszkam na Leskiego, dostałem pilota od polnordu. Niepotrzebne zamieszanie. Skoro chcą likwidować kod niech likwidują. Kilkanaście razy podbiegałem na górkę by otworzyć czy to kurierowi czy komuś innemu. I faktycznie dziwi mnie, że ludzie parkują na chodnikach. Chyba każdy musiał zapłacić za miejsca parkingowe - no chyba, że ciężko zostawić auto za blokiem i przejść kawałek. A jeśli chodzi o place zabaw to nie wiedziałem, że każda wspólnota ma swój. Z tego co wiem nie było u nas żadnego zebrania do tej pory (mieszkam 3 tydzień na osiedlu) ale chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko by dołożyć się do napraw itp. rzeczy. Kwestia dogadania się. Wszystkim miłej niedzieli. Pozdrawiam.
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 16:46    Temat postu: Re: SZLABAN

Zebranie było na początku roku i odbywa się raz do roku bo mamy beznadziejną administracje. Moja wspólnota chciała zrobić jeden super plac dla 3 wspólnot i żeby wszystkie korzystały ale również też ponosiły koszty, chcieliśmy go ogrodzić aby psy nie robiły tam wc ale oczywiście tylko moja wspólnota wyraziła chęci.. Nie wiem jak wyglądało zebranie na Leskiego ale wiem że nie przeszło.. ( jak się nie mylę wszystkie 3 wspólnoty miały zebrania luty, marzec )
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 16:49    Temat postu: Re: SZLABAN

Hej @hiszame

dokładnie tak jak mówisz - przy zakupie mieszkania każdy musiał wykupić miejsce. To, że stoją przed blokiem to najzwyczajniej w świecie olewanie sąsiadów. Nie raz widziałem jak podjeżdżała SM pod Wasze bloki i że samochody w magiczny sposób miały swoje miejsca parkingowe na tym dużym parkingu.

Co do placu zabaw tak jak napisała @Rogers - Wasza wspólnota nie chciała dorzucać ani do jednego ani do drugiego placu zabaw (ostatnie zebranie było bodajże w marcu i odbywa się raz w roku) - dlatego możemy go ogrodzić i zamknąć wtedy najbliższy publiczny plac macie chyba nad zbiornikiem retencyjnym, ale nie chodzi o wojowanie, ale bycie OK wobec innych. My zwracamy Wam uwagę, że droga do Waszych bloków nie jest torem wyścigowym, a Wy macie to gdzieś (nie mówię, że konkretnie Ty czy Twoi sąsiedzi, ale mieszkańcy Leskiego).

Cieszę się, że nas popierasz w sprawie likwidacji kodu - my też musimy teraz i będziemy musieli biegać otwierać pilotem szlaban.
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 17:20    Temat postu: Re: SZLABAN

Może na zebraniu wspólnoty nie było Rodziców małych dzieci. Zarządca jest do bani ale chyba można go zmienić... U mnie w klatce jest kilka rodzin z dziećmi i mieszkają nie dłużej niż my więc myślę, że przy kolejnej okazji nastąpi znacząca zmiana jeżeli chodzi o Wspólne projekty, pomysły - zwał jak zwał. A jeśli chodzi o te auta to wróciłem uwagę jednemu Panu by tak nie stawiał bo biega tu mnóstwo dzieciaków i o nieszczęście łatwo. Myślę, że gdyby tak pogadać z ludźmi to może się coś zmieni.
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 17:22    Temat postu: Re: SZLABAN

I rozmowa przyniosła efekt. Auto stoi na swoim miejscu parkingowym Smile
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 17:30    Temat postu: Re: SZLABAN

Tak naprawdę mimo że jesteśmy 3 różnymi wspólnotami to uważam że oprócz osobnych zebrań na których omawiamy sprawy tylko i wyłącznie naszych wspólnot to powinno też być jedno takie duże by wspólne sprawy razem obgadać bo takie informacje przesłane przez administratora to słabo i w takiej sytuacji trudno się dogadać i dojść do porozumienia .. Czy ktoś jest za żeby rzucić administracji taki pomysł ?
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 17:42    Temat postu: Re: SZLABAN

Ja jestem za zorganizowaniem takiego zebrania - w końcu użytkujemy jeden teren i faktycznie sporo tematów dotyczy naszych trzech wspólnot.

@hiszame - brawo jestem z Ciebie dumny! Szanuję takich ludzi, których coś obchodzi poza czubkiem własnego nosa i potrafią zadbać o wspólne sprawy.
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 20:25    Temat postu: Re: SZLABAN

Jestem za takim spotkaniem. Tylko czy zarządca ogarnie?
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 20:44    Temat postu: Re: SZLABAN

On nic nie ogarnia ... Nasza w tym głowa żeby kilka osób napisało, zadzwoniło do niego i go "przycisnęło" żeby coś takiego zorganizował Smile
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 20:50    Temat postu: Re: SZLABAN

Spróbować można zawsze! Myślę, że nawet lepsze byłoby zrobienie takiego zebrania u nas na terenie osiedla (widząc frekwencję na zebraniu naszej wspólnoty "a mi się nie chciało, a bo to daleko) tu byłaby znacznie większa ilość mieszkańców.

Ja postaram się jutro zaatakować Pana Damiana - myślę, że możemy przygotowywać już tematy na takie wspólne spotkanie. Ja mam kilka:
- place zabaw
- spowalniacze przy bloku 55 obok przejścia, a drugi obok małego placu zabaw
- nadanie drodze dojazdowej od ronda do szlabanu znaków drogowych (aktualnie przy sytuacji gdzie codziennie parkują autka budowlańców z fotoplastykonu są zastawiane miejsca dla naszych gości - droga nie ma żadnych znaków i ogólnie to mogą nawet stanąć w poprzek a SM albo inne służby nic nie zrobią - jedynie holowanie na koszt wspólnoty a potem batalia o zwrot).
- czystość w klatkach schodowych (nie wiem jak sprawa wygląda u Was w blokach)
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 20:56    Temat postu: Re: SZLABAN

Ja też spróbuje się skontaktować ! Daj znać co powie Smile Resztę też namawiam o to by chociaż napisali e-maila ..
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 9:45    Temat postu: Re: SZLABAN

Dziś ten dzień gdy znikną klawisze ze szlabanu....zobaczymy ilu mieszkańców korzystało z kodu. Swoją drogą zastanawiam się, czy Oni nie dostali pilotów?? Pozdrawiam Forumowiczów!
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama