portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk 2 Potoki - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » 2 Potoki - sprawy osiedlowe » Forum » SZLABAN
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SZLABAN

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
hiszame 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Pon Sty 16, 2017 17:17
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leskiego

PostWysłany: Sob Sie 19, 2017 21:12    Temat postu: Re: SZLABAN

Witajcie! Za parę dni zacznę mieszkać z Rodzinką na Leskiego. W tej chwili dojeżdżam. Dostaliśmy piloty (przynajmniej ja). Zapewne kiepsko z frekwencją na zebraniach wspólnoty bo sporo mieszkań jeszcze stoi pustych albo tak jak moje jest wykańczanych. Za chwilę wysyłam maila do zarządcy, niech ogarniają temat. W robocie mamy podobny (bez panelu) i działa bez zarzutu cały rok. Chyba, że ktoś go staranuje Wink I po ostatniej wymianie łapie z 10 m od szlabanu. Uważam, że ok bo niektórym załącza się ułańska fantazja i przy szlabanie zerują z 50-tki Wink. Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców.
Zdrodo83 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pon Lut 22, 2016 10:45
Posty: 67
Skąd: Gdańsk - 2 Potoki / Jasień

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2017 12:02    Temat postu: Re: SZLABAN

hiszame napisał:
bo niektórym załącza się ułańska fantazja i przy szlabanie zerują z 50-tki
rozumiem że szanowny sąsiedzie masz na myśli tych kierowców czarnych BMW AUDI itd. ?
Ta i szlaban na tą fantazję nie pomorze tylko czekam na pierwsze potrącenie dziecka na osiedlu i wtedy dopiero "może" podkreślam "może" się uspokoi.
Bo kiedy prawdziwy Polak przystępuje do działania ? A no wtedy kiedy jest już za późno na działanie !
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2017 19:08    Temat postu: Re: SZLABAN

ja czekam do pierwszego dzwona na osiedlu Smile nie wiem czy mieszkańcy Leskiego orientują się i rozumieją skrzyżowania na osiedlu - ale wyjeżdżając od strony 53, 51 i 59 mamy pierwszeństwo od tych co jadą od szlabanu, a Ci zawsze rozwijają prędkości jak na torze Smile także jak ktoś ma coś do klepania w swoim aucie to mamy dobry punkt! Smile
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 4:20    Temat postu: Re: SZLABAN

hiszame napisał:
Zapewne kiepsko z frekwencją na zebraniach wspólnoty bo sporo mieszkań jeszcze stoi pustych albo tak jak moje jest wykańczanych. Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców.


We wspólnocie Leskiego nie było jeszcze żadnego zebrania, a jestem jednym z pierwszych tu mieszkających bo od grudnia ubiegłego roku.

Sporo mieszkań stoi pustych ? Hmmm... to może w ostatnim bloku, bo w moim, nr 16, sprzedanych i zamieszkanych jest 90%.

Pozdrowienia przyjęte i nawzajem...
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 4:24    Temat postu: Re: SZLABAN

Ale w temacie szlabanu, to dzisiaj otrzymałem drogą elektroniczną pismo, że klawiatura do szlabanu zostanie zdemontowana i od tej pory tylko PILOTY.

Brawo !

Oraz drugie pismo, że mam parkować swój samochód na wyznaczonym miejscu a nie gdzie mi się podoba.

Też brawo, tylko nie do mnie, bo ja nie mam samochodu Smile

Jednocześnie przepraszam wszystkich wirtualnych sąsiadów za ostatni brak aktywności ale skupiłem się na pracy, niecałe 3000 km od naszego Szadółkowego Jasienia czy też Jasieniowych Szadółek i w przeciągu paru miesięcy nic nie zmieni w tym temacie, ale wszystkie tematy raz na miesiąc-dwa uważnie czytam...
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 12:50    Temat postu: Re: SZLABAN

@Capricorne - nie przejmuj się wszyscy dostali to pismo Smile ogólnie Pan Damian źle sformułował to wszystko. Chodziło o parkowanie na chodnikach itp. co jak już poruszaliśmy stało się patologią.

Co do usunięcia klawiatury - W KOŃCU NASTANIE TEN MAGICZNY DZIEŃ Smile

pozdrawiam wszystkich Smile
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 16:21    Temat postu: Re: SZLABAN

Dopóki nie zobaczę ,że nie można wyjeżdżać kodem to nie uwierzę !! Już nie mogę się 21.09 doczekać Smile
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 16:51    Temat postu: Re: SZLABAN

Hmmm ten Pan Damian, nie wydaje się być taki zły, jak na tego złego co musi już być Smile
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:07    Temat postu: Re: SZLABAN

On jedynie dużo gada nic nie robi i w dodatku kłamie.. Jedna sąsiadka dzwoni zgłasza usterkę na klatce on zapewnia że zaraz zrobią później olewa sprawę dzwonie ja to mi wmawia że pierwsze słyszy i nikt mu nie zgłaszał.. Kręci i nigdy nic nie wie, obiecuje dużo mało robi ogólnie myślałam że facet to powinien się lepiej na tym znać ale doświadczeniem to on p.Anecie do pięt nie dorasta z nią można było się dogadać i ona jak coś mówiła to sprawę załatwiała .. Nie wiem może Tobie sąsiedzie jeszcze on za skórę nie zaszedł bo jak sam pisałeś dużo Cię nie ma, mi już tak bo najzwyczajniej kłamie.. Jak tak dalej pójdzie będę zmuszona napisać na niego skargę co zresztą już mu ostatnio powiedziałam ..
Capricorne 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 13, 2016 17:32
Posty: 28
Skąd: 2 Potoki Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 3:28    Temat postu: Re: SZLABAN

Rogers....

No tak... on mi się tylko wydał miły z pisemek, które kleci....

A jeśli jest tak jak piszesz, to hmmm...

No niestety, ja ciąglę tam gdzie nie ma problemu ze szlabanem Smile

Wrócę to zrobimy "party dla sąsiadów" i tylko dla wybranych, oj ja już Was ugoszczę, jeśli chcecie oczywiście ?
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 8:15    Temat postu: Re: SZLABAN

No to zazdroszczę Very Happy ja już nie pamiętam czasów kiedy ten szlaban działał normalnie Smile
Dla wybranych czyli ? Very Happy Sąsiad widzę bardzo gościnny Very Happy
kya_911 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Pon Lip 03, 2017 22:04
Posty: 3
Skąd: Gdańsk, Pomorskie

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 13:48    Temat postu: Re: SZLABAN

Czy tylko ja jestem przeciwniczka likwidacji klawiatury ? Mnie np. kod uratował życie i przy okazji mojemu rodzącemu się dziecku tez. Nie życzę nikomu sytuacji, w której będzie w karetce z zagrożeniem życia, a nie weźmie pilocika. Bo ważniejsze jest przecież to, że szlaban się zawiesza niż ludzkie życie. 😑 poza tym mam miejsce parkingowe, zapłaciłam za nie grube pieniądze i chce korzystać z niego jak mi się podoba. Chociażby przyjeżdża rodzina, parkuje na tym miejscu. Tylko teraz bez kodu, musze ubrać 2miesieczne dziecko i lecieć przez całe osiedle by bramę otworzyć. Owszem, moga parkować poza osiedlem, ale dlaczego? Mam miejsce i korzytam z niego jak chce.
Właściwie czemu Guderskiego decyduje o wszystkim, a Leskiego nie miało nawet jednego spotkania i nie mają prawa głosu?
sasiadytodziady 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 12:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:27    Temat postu: Re: SZLABAN

@Capricorne - dostaniemy zaproszenia indywidualne do skrzynek? Very Happy

@ kya_911 - chyba trochę grubo przesadzasz. Jeśli doszło do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia to kierowca karetki może wyłamać szlaban lub go staranować. Jeśli miał czas żeby wysiąść i wklepać kod to nic Ci nie zagrażało. Ok przyjeżdża rodzina masz wolne miejsce niech parkują, ale tutaj większości chodzi o to, że 90% mieszkańców Leskiego wjeżdża na kod i szlaban ciągle się psuje - nie był oddany Wasz etap szlaban działa normalnie, oddali Wasze bloki to ciągle jest zepsuty. Ciągle blokujecie swobodny przejazd bo musicie wyjść i wklepać kod, a klawiatura jest do awaryjnego otwierania, a nie za każdym razem. Kod zostaje zlikwidowany bo zastawiacie (nie mówię, że akurat Ty) chodniki i drogi przejazdowe i tak samo ktoś może czekać na pomoc, a ta pomoc będzie się przeciskała i traciła cenny czas. Chyba bezpieczeństwo wszystkich jest ważniejsze niż Twoja wygoda prawda?

A co do prawa głosu - to występujemy do administratora o dokumenty czy w ogóle ponosicie opłatę za szlaban i możecie korzystać z niego.

Zdrówka dla dzieciaczka i mniej spiny Smile
Rogers 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lip 06, 2016 18:27
Posty: 80
Skąd: Gdańsk-2 potoki

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:45    Temat postu: Re: SZLABAN

Też mam małe dziecko dlatego chce likwidacji bo wjeżdża każdy i jeżdżą jak debile !! Zresztą pod głosowaniem cały czas jest uchwała o systemie GSM i jak przejdzie to każdy będzie mógł otworzyć szlaban za pomocą telefonu z domu.. Ja również mam zamiar sprawdzić czy nowe bloki ( leskiego ) mają prawo wjeżdżać tym szlabanem bo z tego co pamiętam POLNORD miał zrobić osobny gdyż nie było ponad 50% głosów "za" aby przyłączyć wasze osiedle pod naszą drogę, wyrażona została tylko zgoda na to by podczas budowy korzystali z niej budowlańcy, a później sprawa ucichła a wjazd został tutaj jeżeli płacicie ok ale jeżeli okaże się że nie płacicie za utrzymanie nie tylko szlabanu ale także drogi którą jeździcie i którą po jakimś czasie trzeba będzie też naprawiać, bo kostka już się zapada to jako pierwsza zbiorę podpisy żeby na końcu naszych bloków postawić słupki które zablokują wam wjazd bo od kiedy nowe bloki się wybudowały to jest kilku ludzi jak dla mnie patologia co nie wie że na całym osiedlu jest ograniczenie do 20 km/h i jeżdżą jak idioci..
kya_911 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Pon Lip 03, 2017 22:04
Posty: 3
Skąd: Gdańsk, Pomorskie

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 14:52    Temat postu: Re: SZLABAN

@sasiadytodziady chyba nie wiesz o czym mówisz.
Akurat tez jestem przeciwko stawianiu samochodów na chodnikach.
I za szlaban płacę Smile
Chodzi o to, że nawet nie było szansy się wypowiedzieć, bo wszystko zostało zatwierdzone, a to jest również nasz wyjazd/wjazd jak i Wasz . Wszystko zostało zatwierdzone i basta.
Płace za wszystko tak jak i Wy, a nie mam prawa głosu do tego co się dzieje na moim osiedlu? Państwo demokracji, a nawet o żadnym spotkaniu wspólnoty nie słyszałam.
Dla mnie ważne jest by czuć się swobodnie i moc korzystać z możliwości jakie były od początku, a poki co robi sie nie wiadomo co. Jeszcze troche i wejdzie uchwała, ze do klatki wchodzimy tylko za pomoca klucza, bo kod trzeba zlikwidować, bo niebezpiecznie.
Poza tym szczerze wątpię, że szlaban psuje się tylko przez Leskiego, bo z Guderskiego również kod wpisują.
Guderskiego ma dobrze, bo pewnie większości z Państwa sygnał pilotu sięga do szlabanu i większość biegać nie będzie musiało.
A Leskiego będzie zapieprzac w te i w te by bramę otworzyć. Mądre, nie ma co. Robić sobie pod górę.
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama